Viljandimaa Tervist Edendavad Lasteaiad

Viljandimaa Tervist Edendavad Lasteaiad

Viljandimaa Tervist Edendavate Lasteaedade (TEL) võrgustiku loomisajaks võime pidada 2001 aasta kevadet. Esmaseks sammuks oli kutse TEL võrgustikku tutvustavale ühisseminarile, millele reageerisid Viljandimaa 9 lasteaeda, kellest liitus TEL võrgustikuga 7.

Aastal 2002 korraldasid vastsed võrgustiku liikmed TEL  teabepäeva teistele Viljandimaa lasteaedadele, mille vastu oli suur huvi. Koolitusele registreerus taas 9 lasteaeda, kellest liitujaid oli kolm.
2003. aastat alustasime juba 10 liikmelisena. 2004 aasta sügiseks oli uudistajaid 4, kellesse „süstiti“ võrgustiku „pisik“ TEL suvekoolis.

Ühistegevus ja hea koostöö teiste TEL annab võimaluse pidevalt infot vahetada ning maailma ka läbi teiste inimeste silmade näha.  Ootame kõiki Viljandimaa lasteaedasid tervisedenduse maailma avastama!

Viljandimaa TEL võrgustiku toetuseks on ellu kutsutud MTÜ Viljandimaa TEL, mis koondab “super” aktiivseid inimesi. Need suure südamega inimesed on võtnud endale vabatahtliku vastutuse edendada Viljandimaa eelkooliealiste laste tervist. Ühinguga saab liituda iga inimene, kes peab oluliseks laste tervist!
Ühing teeb ka esimesi algelisi katsetusi, kuidas enda- ja maakondliku TEL võrgustikutööd paremini nähtavaks teha – selleks oleme algatanud oma ajaveebi koostamist ja teeme arglikke samme IT maailmas.

Viljandimaal  on lasteaia teenusel 2095 last.
38.st Viljandimaa lasteaiast on TEL võrgustikuga liitunuid 17.

Viljandimaa TEL arengukavaga saad tutvuda SIIT

Viljandimaa TEL võrgustiku mentor on Kersti Puusild – kersti.puusild@gmail.com

TEL võrgustiku lasteaiad Viljandimaal

KÕIDAMA LASTEAED „TRAKSIK“

VILJANDI LASTEAED „MÄNGUPESA“

PAISTU LASTEAED „PÕNNIPESA“

VIIRATSI LASTEAED „RÜBLIK“

VILJANDI LASTEAED “MESIMUMM“ 

 VILJANDI LASTEAED “MÄNNIMÄE”

VILJANDI LASTEAED “MIDRIMAA“

ABJA LASTEAED

KARKSI-NUIA LASTEAED

VILJANDI LASTEAED “KRÕLL“

VILJANDI LASTEAED “KARLSSON”

VAMBOLA LASTEAED

PÄRI LASTEAED

KÄRSTNA LASTEAED

RAMSI LASTEAED-ALGKOOL

KÕO LASTEAED “TÄHEKILD”

SUURE-JAANI LASTEAED “SIPSIK”

NB! Arvutused elanike seisuga 01.01.2012