Meeste Elustiilinädal (Viljandi MV suur saal, 20.09.16)

22. aug. 2016

2009_Viljandi_ajakava

Mis on Meeste Elustiilinädal?

 Tervis ja elustiil on teemad, millest räägitakse meedias ja avalikkuses järjest enam. Paradoksaalselt kasvab aga meie ühiskonnas just elustiilihaiguste osa kõikidest terviseprobleemidest. Järelikult peab midagi meie elustiilis muutuma!

 Kelle vastutusel on meie tervis kuni arsti juurde pöördumiseni?

Leinatamme Fond kutsub inimesi üles seda vastutust enda peale võtma, sest vaid nii saame oma elu maksimaalsel määral ise juhtida.

 Tervise eest hoolitsemine ei pea olema tõsine, karm ja üdini kalkuleeriv teema – see võib olla lihtne, lõbus ja kergesti teostatav igapäevaelu osa.

 Meeste Elustiilinädala raames viiakse viies linnas läbi erinevaid seminare, mis puudutavad meeste tervise ja elustiili teemat.

 Kogu elustiilinädal päädib kahe kontserdiga, mille raames antakse välja Mehe Tegu 2016 auhind. Auhinnale saavad kandideerida kõik mehed, nominendid esitatakse rahva poolt. Täpsemalt sellest, kuidas Mehe Tegu

2016 auhinnale kandideerida või kellegi kandidatuur esitada, saate lugeda meie kodulehelt www.leinatamm.ee .

 Miks mehed? Miks meeste elustiilinädal? Sest, kui laulusõnu väänata, siis …. ahh, ilma meesteta on kurb maailm

 Lisan siia juurde natuke ka tööandjaid puudutavat statistikat:

 2015 aastal registreeriti 17 töötaja surmaga lõppenud juhtumit, mis kvalifitseerusid tööõnnetuseks. Töösurmadeks ei kvalifitseerita juhtumeid, kus töötaja sureb töökohal terviserikke tagajärjel. Selliseid juhtumeid oli eelmisel aastal 18. Samas oleks töötaja surmani viinud juhtumit mõnel puhul olnud võimalik ära hoida töötaja õigeaegse tervisekontrollis käimisega.

 Just tervisekontrolli tähtsusest tuleb meile Tallinnas 19.09.2016 rääkima ka Synlabist dr Anneli Raave-Sepp. Tema astub üles ka laupäeval, 17.09 Pärnus, teisipäeval 20.09 Viljandis ning kolmapäeval, 21.09 Rakveres.

Alates 5 pileti soetamisest on soodustus 10%. Pakkumine kehtib Tööandjate Keskliidu liikmetele kuni august lõpuni nii semianari- kui ka kontsertipiletite kohta. Soodustuse saamiseks palume piletite ostmiseks kirjutada post@leinatamm.ee.