Tervisefoorum-tänupäev 2017

02. märts 2017

5.aprillil peetaval foorumil-tänupäeval „Mina=Sina=Meie“ keskendutakse inimese heaolule.

Tervis on inimese väärtuslikemaid varasid. Uurimused on järjekindlalt näidanud, et tervislik seisund ja töökoht on peamised inimese elukvaliteedi mõjutajad. Tervislikul seisundil on määrav tähtsus, kuna hea tervis võimaldab tööealisel inimesel aktiivselt osaleda tööturul ning elukestvas õppes, samuti sõlmida ja säilitada inimsuhteid.

Kohtumisel antakse ülevaade tervist edendavate töökohtade (TET) võrgustikust ning tutvustatakse võrgustiku liikmesorganisatsioonide tegevusi tervisekalendris – eelmisel aastal alustas Tervise Arengu Instituut tervisekuude traditsiooniga ning sellega jätkatakse ka sel aastal. Päeva alguses tutvustabki Külli Luuk tervisekalendrit, selle aasta teemade jaotust ja võimalust selle tegemistes kaasa lüüa! Tervisekalender on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks terviseteemade käsitlemiseks töökohal, kuid näpunäiteid ja kogemuslugusid saab edukalt kasutada ka koolides, noorsootöös või kogukondades terviseürituste planeerimisel. Veel tuleb juttu töötervisest ja töötaja aktiivsusest – erinevate ettevõtete tervisetegevusi tutvustab SportID juht  Marti Soosaar ning istumise vähendamise võimalustest tööpäeva vältel  räägib Ragnar Viir.

Päeva teises pooles saavad osalejad inspiratsiooni lühiseminarist: „Armunud elusse“, mille viib läbi Harald Lepisk . Seminaril saab loominguliste vestluste ja mõtteharjutuste kaudu luua selgust enda unistustes, tõsta enda energiataset ja vaimustumist enda elust.

Kokkusaamisel tunnustatakse Viljandimaa tervisedendusse panustanud inimesi ning juba kümnendat korda kuulutatakse välja Viljandimaa aasta tervisedendaja!

Kolmapäeval, 5. aprillil Viljandi Grand Hotellis toimuvale Tervisefoorum-tänupäevale on oodatud Viljandimaa inimesed valla- ja linnavalitsustest, äriettevõtetest ja mittetulundussektorist lasteaedadest, koolidest, noortekeskustest ja -ühendustest, perearstikeskustest. Vajalik on eelnev registreerumine.

Kõigil foorumil-tänapäeval osaleda soovijatel on võimalik registreeruda 31. märtsini SIIN

Päevakava:

09.15-09.45      Registreerumine, tervituskohv

09.45-10.00      Avasõnad

10.00-10.30      „Hea enesetunne 8-17ni“.  Külli Luuk ,Tervise Arengu Instituut

10.30-11.15      “Töötervisest ja töötaja aktiivsusest läbi kogemuspraktika  ja partnerite“. Marti Soosaar, Sport ID

11.15-12.00      “Ülestõus, hakkame pihta!”. Ragnar Viir

12.05-12.45      Tunnustame ja täname

12.50-13.45      Lõuna

13.50-15.30      „Armunud elusse – vaimustu kõigest, mida teed!“  Harald Lepisk

15.30-15.45      Paus

15.45-16.30      „Armunud elusse“.  Harald Lepisk

16.30                  Kokkuvõtted, päeva lõpetamine

 

EL_Sotsiaalfond_horisontaal  vaike_logo   TervislikTookoht_logo_2   Logod    tailogo   “Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020”